TERMINALE PŁATNICZE POS

Terminale płatnicze to również:

Doładowania telefonów Pre-Paid

Terminale POS to urządzenia elektroniczne służące głównie do akceptowania płatności kartami płatniczymi, równocześnie mogą stać się one, narzędziem sprzedaży usługi polegającej na doładowywaniu telefonów komórkowych działających na zasadzie pre-paid. Dzięki temu przedsiębiorca może osiągać przychody na sprzedaży elektronicznych doładowań do telefonów komórkowych dowolnego operatora. Zamiast "karty-zdrapki" kupujący otrzymuje wydruk z terminalu z numerem doładowania, sprzedawca nie musi więc wykładać środków pieniężnych na zakup kart (różnych operatorów, w kilku nominałach) obawiając się o ich kradzież, a jednocześnie może liczyć na nową grupę klientów. W praktyce działa to w ten sposób że przedsiębiorca sprzedaje doładowania z terminalu, za które przyjmuje gotówkę lub płatność kartą. Raz w miesiącu wysyłana jest do niego faktura za sprzedane doładowania, na której upust stanowi zysk przedsiębiorcy. Wysokość marży że sprzedaży doładowań jest zależna od stawek operatorów komórkowych i wysokości obrotów punktu sprzedaży, na tych produktach.

Sprzedaż kodów doładowań kont telefonii komórkowej większości operatorów, m.in:

Plus

orange

Play

T-Mobile

Cash Back

Terminal POS może pełnić rolę bankomatu, ponieważ największe organizacje płatnicze wprowadziły nową usługę - cash back. Usługa polega na wypłacaniu gotówki bezpośrednio w punkcie handlowym lub usługowym. Mechanizm jest prosty - posiadacz karty, płacąc nią za zakupy, może poinformować kasjera o chęci skorzystania z usługi i podaje kwotę wypłaty (do 200 zł). Jak przy każdej transakcji zawieranej kartą, klient potwierdza ją kodem PIN lub podpisem zatwierdzając łączną kwotę płatności za zakupione towary i kwotę wypłaty. Na wydruku z terminalu są wykazywane oddzielnie kwoty: zakupów, wypłaty cash back i całkowita kwota transakcji. Dzięki tej usłudze, przedsiębiorcy, którzy będą mieli zainstalowane terminale POS z usługą cash back, mogą pozyskać nowych klientów, zwłaszcza w tych rejonach, gdzie nie ma zbyt wielu bankomatów. Dodatkową zachętą dla klientów może być fakt, że od transakcji nie będzie pobierana prowizja, co często ma miejsce przy wypłatach gotówki bankomatów innych niż wydawcy karty płatniczej.
TRANSAKCJE DCC (Dynamic Currency Conversion)

DCC pozwala na przeliczenie kwoty transakcji z PLN na walutę karty podczas opłacania zakupów zagranicznymi kartami Visa® lub MasterCard®. Oznacza to, że oprócz osiągania standardowych korzyści Twoja firma zyskuje na wartości dodanej – lepszej obsłudze, finansowym korzyściom z rabatu DCC oraz jednemu zestawieniu dla wszystkich transakcji płatniczych – w tym DCC. Sprzedawca widząc informację na terminalu o możliwości tego typy transakcji, powinien zapytać klienta czy życzy sobie, dokonać zapłaty w swojej walucie. Jeśli klient wyrazi chęć, na terminalu wyświetli się kwota w jego walucie, przeliczona po korzystnym kursie wymiany. Klient taki odrazu będzie wiedział jaką kwotą w jego walucie zostanie obciążony jego rachunek bankowy. Dla sprzedawcy takie transakcje są bardzo atrakcyjne ze względu na dużo niższą wysokość prowizji. Umożliwiamy dynamiczne przeliczanie walut z ponad dwudziestu krajów. Uruchomienie i korzystanie z usługi jest bezpłatne.POZOSTAŁE USŁUGI DODATKOWE

PREAUTORYZACJA oraz ANULOWANIE PREUATORYZACJI z pozycji menu terminala
MAIL ORDER / TELEPHON ORDER - w tym obsługa wirtualnej karty booking.com
KEY ENTRY
Płatności NFC za pomocą telefonów komórkowych

LOGO FIRMY NA WYDRUKU POTWIERDZENIA TRANSAKCJI ORAZ NA EKRANIE TERMINALA